טכנאי מזגנים לשירותך

טכנאי מזגנים

זקוק לטכנאי מזגנים?

טכנאי מזגנים או טכנאי מיזוג אויר הינו בעל מקצוע אשר התמחה בתקלות במזגן ועל כן יודע כיצד לבצע תיקון מזגנים במקרים בהם אכן התיקון משתלם. למרות שפעולת המזגן אינה מסובכת למדי, תקלות רבות יכולות לצוץ בו דווקא בזמן שהוא נדרש ביותר - שיא הקיץ או החורף. אנחנו, ישראלים חמי מזג איננו יכולים להשלים עם תנאי חום וקור לזמן רב וקוראים למומחה.

כיצד בעצם המזגן מקרר?

ההסבר קצת מורכב, השאלה למען האמת צריכה להשאל בצורה אחרת: כיצד מוציא המזגן את החום. כן, כך בדיוק פועל המזגן. שינויי צבירה של גז מזגנים לנוזל ולהפך הם אלו אשר "שואבים" את החום מפנים החדר ובפועל מקררים אותו.

מתי לא להזמין טכנאי מיזוג אויר?

קודם כל, רצוי להמתין ולא לשפוט שהמזגן מקולקל בדקות הראשונות, בימים מאוד קרים למשל, תפוקתו של מזגן יורדת, ולכן נדמה לעיתים מחמם. תנו לטמפרטורת החדר להשתנות אך מעט ובדקו אז. נורית המזגן מהבהבת זמן רב? בדקו, האם מדובר בנורית השהיה או נורית המעידה על בעיה?לעיתים קריאה של חוברת ההפעלה של המזגן תפטור את הבעיה אחת ולתמיד. נתקלתם בבעיה שלא מצאתם לה פתרון? טכנאי מיזוג אויר יוכל לאפיין את הבעייה לעיתים גם בטלפון.

תקלות נפוצות במזגן

קודם כל המסנן. מסנן מזגנים מצוי נסתם במוקדם או במאוחר אם לא ננקה אותו המזגן פשוט לא יעבוד כראוי. מומלץ לנקות את המסנן אחת לשנה לפחות בזרם אויר בעזרת שואב או ספרי לחץ אויר אותו ניתן להשיג בכל חנות טמבור.

שלט רחוק למזגן

השלט רחוק למזגן אויר בדר"כ נזקק רק לסוללות, אולם במידה ואינו עובד בדקו - האם מדובר בלחיצים מסוימים? האם אותם כפתורים עובדים במזגן עצמו? הבחנות אלו יעזרו לכם לפתור בהרבה מקרים את הבעיות.

מה לגבי קניית מזגן חדש?

קניית מזגן חדש יכולה להיות עסק יקר למדי בדקנו ומצאנו שבמרבית המקרים תיקון מיזוג האויר נמשך לא יותר משעה ועולה 300 שקלים לכל היותר. השאלה היא האם כדאי לתקן? צריך לבדוק את גיל המזגן - מזגן ישן מתוקן אינו ערובה לכך שמערכת המיזוג תמשיך לעבוד זמן רב. שיקול נוסף וחשוב הוא גיל המזגן. מזגנים ישנים צורכים הרבה אנרגיה ויתכן שקניית מזגן חדש בתשלומים נוחים תשתלם בסופו של דבר לכן לא יהיה זה נכון לשלול את האפשרות. בכל מקרה טכנאי מזגנים מקצועי הוא זה אשר ידע לתת את התשובה המתאימה מהכרת המזגן ובהתחשב בגילו ובמצבו.

רשימת טכנאי מזגנים