טכנאי מקררים לשירותך!

טכנאי מקררים

זקוק לטכנאי מקררים ?

טכנאי מקררים נקרא אומנם לעיתים רחוקות היות והמקרר הוא מוצר חשמלי אמין למדי, אולם ברור שברגע שהמקרר מתקלקל אנו זקוקים לאותו טכנאי במיידי. מקסימום תוך שעתיים או שלוש לכל היותר. אחרת כל המצרכים שבו יתקלקלו ויזרקו. חשוב שנדע מה הן הבעיות האופיניות למערכת קירור של מקרר ונוכל להעריך את עלותם כך שלא ניפול לידיו של טכנאי בלתי מקצועי או סחטן. לשם כך כדאי לדעת כיצד מקרר עובד.

כיצד אם כך פועל מקרר?

אופן הפעולה של המקרר פשוט למדי. במקרר ובתא ההקפאה שבו ישנה מערכת קירור פשוטה - צינורות למעבר אויר קר. הצינורות והאויר שבהם מקוררים באמצעות גז מיוחד.

תקלות נפוצות במקרר

התקלה הנפוצה ביותר במקרר היא הצתברות של שכבת קרח בדפנותיו הנובעת כתוצאה מתקלה במערכת החימום. לכאורה, אם ישנו קרח נדמה לנו שהמקרר אכן מקרר אולם חשוב לדעת כי הקרח חוסם את מעבר הגז לקירור והאויר הקר לא זורם לתא המזון אשר נותר ללא קירור מספיק. תקלה נפוצה אחרת היא בריחה של גז. הבריחה יכולה להיות איטית ולהמשך שנים מספר או מהירה. בכל מקרה, אין ברירה אלה לבחון זאת דרך מילוי גז לפחות פעם אחת וזאת במידה והתקלה באמת אופיינה כתקלת חוסר גז במקרר. במידה והתקלה חוזרת בטווח של מספר חודשים, אין ברירה אלה לאתר את מקור הדליפה - להחליף את הצינור או להלחימו.

תיקון מקרר - כמה זה יעלה לנו?

תיקון מקררים אינו חייב להיות יקר. בכל הקשור למערכת החימום - בדרך כלל הבעיה היא בטרמוסטט האחראי על המערכת מבחינת בקרת טמפרטורה או בטיימר האחראי על תזמונה. כל אחד מהרכיבים הללו יעלה בסביבות ה-150 שקלים במידה ומדובר על מקררים תוצרת ישראל - אמקור, תדיראן, אלקטרה וכיוצ"ב. במקררים תוצרת חוץ כדוגמת אמנה, ג'נרל אלקטריק ואחרים מה שכן זה יכול לעלות כפליים. עם מדובר בבעייה של לכלוך במערכת ניקוז המים אז התחשיב הוא עלות עבודה בלבד. במקרה של בריחת גז במקרר עלות המילוי זניחה - עשרות שקלים בודדים, לעיתים יצטרך הטכנאי להחליף ברז גז מה שיכול להעלות את עלות המילוי ל-100 שקלים בערך לא כולל עבודה. טכנאי מקררים יגבה לא יותר מ-150 שקלים לעבודה עבור התיקונים שהזכרנו כאן, עם עלות החלקים כאמור עלות העבודה היא בין 150 שקלים לעבודה בלבד ל-600 שקלים עבור עבודה בנוסף לחלקים. מדחס למקרר עולה יותר, בסביבות ה-1000 שקלים. במידה והבעיה היא במדחס כדאי לשקול קניית מקרר חדש בייחוד במידה והמקרר מיושן או מתקלקל פעמים רבות.

מה לגבי קניית מקרר חדש?

קניית מקרר חדש יכולה להיות עסק יקר למדי בדקנו ומצאנו שבמרבית המקרים תיקון מקרר נמשך לא יותר משעה, שעה וחצי, עולה כ-350 שקלים בממוצע וחוסך זריקה של המצרכים היקרים שבו. כדאי לקחת בחישוב את גיל המקרר - מקרר ישן מתוקן אינו ערובה לפעולה תקינה לאורך זמן. מקררים ישנים צורכים הרבה אנרגיה ויתכן שקניית מקרר חדש בתשלומים נוחים תשתלם בסופו של דבר לכן לא יהיה זה נכון לשלול את האפשרות. בכל מקרה טכנאי מקררים מקצועי הוא זה אשר ידע לתת את התשובה המתאימה מהכרת המקרר ובהתחשב במצבו והיסטוריית התיקונים שעבר. ככלל לא היינו ממליצים על החלפת טכנאי מקררים בכל תיקון מסיבה זו.

רשימת טכנאי מקררים