תיקון מזגנים

תיקון מזגנים בארצנו החמה הוא מקצוע נדרש. כל אחד מאיתנו יכול ללמוד לתקן את המזגן אצלו בבית או לפחות לספק פתרון למספר תקלות נפוצות (או למנוע אותם) וע"י כך לחסוך כסף רב. כל טכנאי המבצע תיקון מזגנים זמן רב יאמר לכם כי התקלות בד"כ חוזרות על עצמם. לכן, בחרתי להתמקד במאמר זה במידע אשר יספק לכם כלים להתמודד עם הבעיות השונות.

תיקון מזגנים – תקלות נפוצות

1. כל טכנאי מזגנים המבצע תיקון מזגנים יאמר לכם כי התקלה הנפוצה ביותר היא כאשר המזגן בביתכם לא מבצע את פעולת החימום/קירור כנדרש וסימפטום נוסף אשר תמיד מתווסף לתופעה זו הוא שעוצמת הוונטה שלו נחלשת.
הפתרון לבעיה זו פשוט, יש לנקות את המסננים של המזגן. עלינו לפתוח את הדלת הראשית של המזגן ולשלוף את המסננים,לאחר מכן ננקה אותם במים, נ יבש אותם ולבסוף נחזיר אותם למקומם.
במידה ופתרון זה לא מספק הבעיה היא חוסר גז במזגן. לשם מילוי גז יש להעזר בטכנאי מזגנים.
2. לעיתים תיקון מזגנים יכול להיות קצת יותר מסובך (כפי שנראה בתקלה הבאה).דקות לאחר שאנו מדליקים את המזגן הוא מפסיק את פעולתו כאילו הגיע למספר המעלות הרצוי (למרות שבפועל זה לא כך). לאחר מספר דקות הוא שוב נדלק ושוב כבה וכך חוזר חלילה. הבעיה כנראה היא אחד הרגשים במזגן. הרגש דוגם את הטמפרטורה וכאשר היא מגיע לטמפרטורה הנדרשת(זו שנקבעת בשלט) הוא מכבה את המזגן וכך שוב ושוב. לכן, יש להחליף את אחד הרגשים. לשם כך, עלינו להרים את המכסה החיצוני של המזגן ולפתוח את הפלסטיק שתפוס ע"י מספר ברגים. מתחתיו נמצא הרגש (זה 4 חוטים כל אחד מייצג רגש). עלינו להחליף את הרגש/ים. פעולה זו לעיתים עלולה לסבך אתכם ולכן רצוי לאלו מבניכם שפחות טכנים להשתמש בעזרתו של טכנאי מזגנים.
3. תקלה נפוצה נוספת בתיקון מזגנים היא מזגן לא נדלק. בד"כ רצוי לבדוק שהמזגן אכן מחובר לשקע וכי המפסק בארון החשמל לא קפץ. בנוסף יש לוודא כי הכבל המחבר בין המזגן לתקע לא גלוי ומקוצר.
4. בעת תיקון מזגנים נחשפים לתקלה שכיחה נוספת – נזילת מים מפתח המזגן כלפי חוץ.
תקלה זו יכולה לנבוע משתי סיבות. יכול להיות שזוית המזגן אינה נכונה והוא נוטה כלפי מטה במקום להיות מפולס. אופציה נוספת היא צינור סתום. ניתן לפתוח סתימה זו ע"י לחץ אויר או לחץ מים.

מחירון תיקון מזגנים

תיקון דליפה+ מילוי גז - 350-550 ₪.
החלפת פילטר - 100-350 ₪.
מילוי גז בלבד - 150-250 ₪.
הארכת צנרת - 65-100 ₪.
נקודת חשמל למזגן - 150-250 ₪.
תיקון נזילת מים - 300-400 ₪.
טיפול עונתי - 400-250 ₪.
ביקור טכנאי מזגנים - 150-200 ₪.

תיקון מזגנים זה לא הקטע שלי

במידה ויש לכם זוג ידיים שמאליות ותיקון מזגנים זה לא בדיוק הקטע שלכם תאלצו להעזר בשירותיו של טכנאי מזגנים. לפני שאתם מרימים את הטלפון בדקו כי תוקף האחריות של המזגן אשר בידכם אכן חלף. במידה ואכן זה המצב, כנסו לרשימת טכנאי מזגנים באתרנו : רשימת טכנאי מזגנים.
בחרו טכנאי עם המלצות ובצעו השוואת מחירים. בנוסף התייעצו עימו לגבי עלות מזגן חדש בכדי לקבל החלטה האם אכן שווה לבצע תיקון מזגנים בבייתכם.
זכרו כי תיקון מזגנים אינה אופציה היחידה העומדת לרשותכם. לעיתים אף רצוי להחליף מזגן ישן וזאת מכיוון שהוא אינו בריא לכם ולילדכם. ניתן למצוא פרטים נוספים בקישור הבא: יעילות אנרגטית במזגנים.
זכרו תמיד לבצע בדיקת תקינות למזגן לפני הקיץ והחורף בכדי שלא תמצאו עצמכם רצים ברגע האחרון אחר טכנאים. מחירי התיקון זולים יותר בד"כ בעונות המעבר. במקרה בו תזדקקו למזגן חדש אין ספק כי הזמן המתאים לכך הוא בעונת המעבר.

כותב המאמר: נרי רוה.