תיקון מקררים

תיקון מקררים פשוט בביתנו לפני הקריאה לטכנאי עשוי, לעיתים רבות, לחסוך לנו כסף רב. עם זאת, במקרה תקלה במקרר רבים מאיתנו רצים ישר לחפש טכנאי מקררים על מנת שיצילנו מגורלנו האכזר. זאת כאשר בפועל- תיקון המקרר והחזרתו לפעילות שוטפת תקינה עשוי להיות פשוט יותר ממה שחשבנו.

תקלות נפוצות

בכדי ללמוד אך לבצע תיקון מקררים ראשית נלמד אך הם עובדים:
מאחורי המקרר קיימים צלעות קירור אשר בהם מועבר אויר המקורר ע"י גז. כאשר יש חוסר בגז האוויר לא קר מספיק ואז המקרר לא מבצע את תפקידו כראוי. בנוסף הצטברות קרח במקרר מונעת ממנו לקרר כראוי (עד כמה שזה אירוני). תקלה נפוצה זו ניתן לפתור ע"י החלפת טיימר או תרמוסטט. העלות במקרה זה כולל עבודה כ 300 ₪. במידה ומדובר על החלפת גז וברז גז העלות כ240 ₪.
כל טכנאי המבצע תיקון מקררים יאמר לכם כי תקלה נפוצה נוספת במקרר היא שהדלת לא נסגרת. מדובר בבעיית גומיות.הגומיות עוטפות את דפנות המקרר ויוצרות ואקום בסגירת הדלת. כאשר הם בלויות או קרועות הדלת לא נסגרת ולכן יש להחליפם. עלות החלפת גומיות נעה בין 300-450 ₪.
תקלה נפוצה נוספת בתיקון מקררים, קשורה באופן ישיר לתקלת הגומיות שהזכרנו. בעקבות הגומיות הבלויות, דלת המקרר לא נסגרת והמנוע מתאמץ מאוד כדי לשמור על הטמפרטורה הרצויה. לרוב המנוע לא מצליח כי כל הקור בורח החוצה ולכן הוא ממשיך להתאמץ עד שהמנוע נשרף. במצב זה שווה לשקול לקנות מקרר חדש.

האם לתקן או פשוט לקנות חדש???

לרוב עלות תיקון מקרר לא גבוהה ולכן לרוב מומלץ לתקן. כאשר מדובר במנוע מקולקל או תקלה ששווייה מעל 1000 ₪, צריכה להידלק לנו נורה אדומה. זה הזמן לעצור ולשקול את צעדינו. השאלות שעלינו לשאול עצמנו ברגע זה הם: איזה מקרר יש לנו, מה נפחו, מה שוויו, כמה זמן הוא אצלנו. מקרר ישן בעל נפח קטן לא שווה הרבה וחבל להשקיע בו כסף. עדיף פשוט לקנות חדש. אך מקרר שברשותינו 3 שנים נחשב כחדש.
בד"כ רצוי להיכנס לאתר השוואת מחירים כגון זאפ ולבדוק מהי עלות מקרר חדש וכך לקבל החלטה.

לסיכום

תיקון מקררים לא תמיד מקצוע קל ופשוט זכרו כי לא כל תקלה אנו מסוגלים לפתור בכוחות עצמנו. טכנאי שביצע תיקון מקררים זמן רב הוא בעל ניסיון עשיר מאוד ויודע לזהות בעיות שאנו לא נוכל לזהותם.
לכן, במידה ואתם לא בטוחים בצעדים שיש לנקוט או סתם מפחדים ליצור נזק נוסף עדיף לפנות לטכנאי מקררים שיבצע את העבודה.

כותב המאמר: נרי רוה.