Home / רופאים בקליק / אירוע מוחי קל – האם יש דבר כזה?

אירוע מוחי קל – האם יש דבר כזה?

"בעלי עבר אירוע מוחי קל, מאז הוא מתקשה להשתמש ביד ימין, יש לו בעיות במוטוריקה העדינה, הוא איבד חלק משדה הראייה, הוא נתקל בחפצים בצד שמאל והוא מתקשה בשליפת מילים, כל הזמן נתקע באמצע משפט ולפעמים יוצאת לו המילה הלא נכונה." מה בדיוק קל בזה?

אירוע מוחי הינו גורם עיקרי לנכות ומוגבלות בגיל המבוגר. המגבלה יכולה להיות מינורית ועד למשמעותית מאוד. גם מגבלה מינורית עלולה להפריע מאוד לאדם בחזרתו לשגרת החיים, לעבודה, לנהיגה ולחיי המשפחה.

אם כן, מה מייצג המונח "אירוע מוחי קל"?

המונח "אירוע מוחי קל" אינו מונח רפואי, ואינו קיים בספרי הרפואה. מדובר על מונח שגור בשפתם של רופאים, על מנת לסווג את האירוע מוחי לפי חומרתו. בדרך כלל, אירוע מוחי קל מתייחס לאדם שעבר אירוע מוחי, אך הינו מסוגל להזיז ידיים ורגליים, ומסוגל להשתחרר חזרה לביתו ולהמשיך את השיקום בקהילה.

האם אדם שעבר אירוע מוחי קל זקוק לשיקום?

מומלץ לכל אדם שעבר אירוע מוחי לעבור הערכה רב מקצועית לצורך קביעת הצורך בשיקום נוירולוגי בהיקף כזה או אחר. הערכה רב מקצועית כוללת הערכה על ידי פיזיותרפיסט/ית, מרפא/ה בעיסוק וקלינאי/ת תקשורת. אנחנו ב-Restart Therapy מספקים שירותי שיקום נוירולוגי רב מקצועי עד הבית ללא צורך בהמתנה. כל המטפלים שלנו מוסמכים, בעלי רישיון משרד הבריאות, הכשרה מתאימה וניסיון של שנים בשיקום נוירולוגי. הטיפולים כוללים: אבחון והערכה פורמאליים, קביעת מטרות טיפול ותוכנית התערבות יחד עם המטופל ובני משפחתו, טיפול בסביבה הטבעית להשגת תוצאות מהירות ותפקוד אופטימלי מהרגע הראשון, הדרכה לתרגול עצמי ובניית תוכנית אימון מסודרת.

שיקום נוירולוגי רב מקצועי עד הבית תוך 24 שעות

אצלנו ב-Restart Therapy השיקום מתבצע אצלך בבית, בסביבה הטבעית בה אתה חי, בשיתוף מלא של עמך ועם בני המשפחה שלך. השיקום כולל מעטפת טיפולים הוליסטית, בהתאמה אישית לפי הצורך:

טיפולי פיזיותרפיה שיקומית  – מתמקדים בטיפול בבעיות ביציבה, קואורדינציה, שיווי משקל, קושי בעמידה או בהליכה ובעיות נשימה. טיפולי הפיזיותרפיה יסייעו לך בהפחתת כאב או נוקשות בשרירים, להתחזק ולשמור על תנועה נכונה ואיכותית יותר.

טיפולי ריפוי בעיסוק – מסייעים לך לשפר את התפקוד היומיומי במטרה לשמור על עצמאות ולהפחית את הצורך שלך בעזרה של אדם נוסף. תרגול ואימון של מטלות יומיומיות מסייע בשימור ושיפור יכולות שנפגעו, בעוד שהעדר תרגול עלול לגרום לניוון יכולות וירידה בתפקוד. המרפאות בעיסוק שלנו מתמחות גם בשיקום קוגניטיבי במקרה של בעיות זיכרון ושינויים בחשיבה, שיקום ראייה למשל במקרה של אובדן שדה ראייה, והתאמת סד מנוחה במקרה של מגבלה תנועתית ביד.

קלינאית תקשורת למבוגרים–  מוסמכת לטפל בבעיות בליעה, דיבור, שפה וקול בעקבות אירוע מוחי. בעיות שכיחות לאחר אירוע מוחי הן קשיי בליעה, קושי בהפקת דיבור (אפזיה), קושי בהבנה, דיבור לא ברור (דיסארטריה) וקושי בשליפת מילים.

דיאטנית קלינית – אשר מתמחה בשיקום יודעת להמליץ לך על שינויים ותוספות חיוניות לתזונה הרגילה שלך, בין היתר על מנת למנוע את הישנות האירוע המוחי. אירוע מוחי הינו סימן אזהרה, ולרוב מומלץ לסגל אורח חיים בריא ונוכן יותר עבורך. הדיאטנית מסייעת בבנייה של תפריט באופן אישי בהתאם למצב הרפואי והאישיים שלך, שיסייע לך לשמור על בריאותך.

 

אז אם עברת אירוע מוחי, אמרו לך שהוא קל, אבל את/ה מרגיש/ה שקשה לך? אנחנו מזמינים אותך להתקשר אלינו לטלפון 077-9966400 לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות עם מטפלת מוסמכת בעלת ניסיון בשיקום נוירולוגי. מידע נוסף ניתן למצוא באתר שלנו www.restart-therapy.co.il.

About admin

Check Also

מה חשוב לדעת לגבי גוש בכליה?

גוש בכליה מעיד ברוב המקרים על סרטן באיבר חיוני זה. בהתאם חובה להתייחס לכל מצב …

דילוג לתוכן